La Sàtanica de Sant Andreu


La nostra colla té els seus orígens en una empresa de la unitat de Pioners/Caravel·les de l'Agrupament Escolta Pare Bertran l'any 1985, amb un petit precedent el 1982. Al 82 teníem 4 diables i un drac, en Campaneta, de color blau i amb ulleres, actualment destruït. Al 85, es crearen els Diables de l'A.E Pare Bertran, uns 10 diables amb roba de sac pintada. Però no és fins al 6 de desembre de 1987 que vam fer la nostra primera actuació com a La Satànica de Sant Andreu, en el correfoc del nostre barri, independents, ja, de l'agrupament.

Des d'aquella data han passat moltes coses. Hem actuat a diversos barris de Barcelona i a diferents indrets de Catalun­ya, l'Estat i Europa. Però no caminem sols en aquest món, ja que el 25 d'abril de 1992, amb motiu de l'organització de la 1a Trobada de Diables Infantils de Barcelona, naixien els Diablons de La Satànica de Sant Andreu, la nostra colla infantil.

   Avui dia Els Diablons són membres fundadors del Secretariat de Colles Infantils de Barcelona, secció de l'esmentada Coordinadora de Diables de Barcelona.

   Actualment la colla està integrada per més de 150 persones: uns 60 diables, uns 55 diablons i uns 60 tabalers. A ells hem d'afegir l'entusiasta col·laboració de molts pares i mares dels Diablons.

Correu electrònic: secretariasatanica@gmail.com

Adreça: c/Arquimedes, 30

Codi postal:08016

Població:Barcelona

Telèfon:Adrià Esteve 687149235

Xarxes socials

Facebook Instagram

Facebook

Instagram

Més imatges

Deixa'ns la teva consulta

Informació bàsica sobre protecció de dades:

Responsable: Federació de Diables i Dimonis de Catalunya

Finalitat: Posibilitar el contacte amb l'usuari interessat.

Legitimació: En acceptar la política de privacitat i enviar el missatge, l'usuari consenteix l'enviament.

Destinataris: Les dades recopilades no són cedides a tercers.

Drets: L'usuari té dret a accedir, rectificar, limitar i suprimir les seves dades.

CAPTCHA
Aquesta pregunta és per provar si sou un visitant humà i per prevenir enviaments automàtics de correu no desitjat.

Troba'ns

Adreça:

Plaça de Dalt, nº10, 43365 Alforja (Tarragona)

Correu:

junta@diables.cat